PJP Telecom

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

fbvimeotwmailftp

ALE, oferujący swoje usługi i produkty pod marką Alcatel-Lucent Enterprise, przedstawił nową usługę udostępniania zarządzanej z chmury infrastruktury sieciowej, oferowanej wspólnie z partnerami handlowymi. Network on Demand umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z dobrodziejstw najnowszych technologii sieciowych, płacąc tylko za faktyczne wykorzystanie. Ten nowy model naliczania opłat jest alternatywą dla dotychczasowego modelu inwestycyjnego i pozwala na alokację wydatków na infrastrukturę zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi.

Przedsiębiorstwa stoją wobec konieczności dokonywania częstych zmian w wykorzystywanych rozwiązaniach sieciowych, w związku z czym poszukują lepszego sposobu dopasowania wydatków z tym związanych do potrzeb biznesowych. Borykają się też z problemami ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanej kadry do obsługi nowych technologii. Według niedawnego raportu firmy badawczej IDC, w odpowiedzi na te wyzwania „do 2020 r. 80% infrastruktury informatycznej będzie wynajmowane na zasadzie płacenia za faktyczne wykorzystanie”*.

Dostarczanie usług zarządzania infrastrukturą sieciową na nowym poziomie
Network on Demand to zunifikowana i bezpieczna usługa LAN/WiFi świadczona za pośrednictwem partnerów handlowych Alcatel-Lucent Enterprise w wybranych krajach. Model usług NOD zakłada świadczenie usługi w oparciu o zautomatyzowane narzędzia chmurowe, które pozwalają uprościć zarządzanie i administrowanie siecią. Partnerzy mogą przygotowywać pakiety usług aplikacyjnych rozliczanych na podstawie faktycznego ich wykorzystania. Oferta dostosowana jest do konkretnych wymagań klienta i jego potrzeb w zakresie infrastruktury IT.

Network on Demand jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw chcących uzyskać dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych, ale jednocześnie płacić tylko za to, czego w danej chwili potrzebują. Na przykład szkoły, generujące znikomy ruch sieciowy w weekendy i święta, nie będą ponosiły kosztów infrastruktury sieciowej w te dni. Hotele mogą płacić za usługi sieciowe świadczone swoim gościom proporcjonalnie do liczby zajętych pokoi. Operatorzy stadionów potrzebujący dostępu do sieci przez kilka dni w tygodniu mogą płacić tylko za takie właśnie okresy.

Usługa Network on Demand wykorzystuje unikalne i sprawdzone technologie oferowane przez Alcatel-Lucent Enterprise:


Stephane Robineau, wiceprezes i dyrektor generalny, dział sieci, ALE:
„Przyjrzeliśmy się coraz większej popularności nabywania infrastruktury informatycznej udostępnianej na żądanie w postaci usług chmurowych i zapragnęliśmy być pierwszymi, którzy zaoferują swoim klientom korzyści płynące z najnowszych usług sieciowych. Zaprojektowana wspólnie z naszymi partnerami oferta Network on Demand zmienia warunki gry, umożliwiając oferowanie usług zarządzanych zunifikowanej łączności LAN i WiFi udostępnianych na żądanie, z opłatami za faktyczne wykorzystanie stanowiącymi koszt operacyjny, a nie nakład inwestycyjny”.

*IDC: IDC FutureScape: Worldwide Enterprise Infrastructure 2016 Predictions

O firmie ALE
ALE International jest czołowym dostawcą rozwiązań i usług komunikacyjnych dla przedsiębiorstw, od biura po chmurę, oferowanych pod wspólną marką Alcatel-Lucent Enterprise. W swoich działaniach wykorzystuje wieloletnią spuściznę innowacji i ducha przedsiębiorczości oraz globalną obecność — ma ponad 2700 pracowników w przeszło 100 krajach na całym świecie. Siedziba firmy mieści się w Paryżu.
Rejestracja i Transmisja
głosu, obrazu i danych

 • Centrale telefoniczne, rejestratory
  i systemy call center
 • Systemy monitoringu,
  kontroli dostępu i alarmowe
 • Osprzęt informatyczny i telekomunikacyjny

Okablowanie
i sieci bezprzewodowe

 • Okablowanie strukturalne
  z 25 letnią gwarancją

 • Instalacje elektryczne i słaboprądowe
 • Sieci bezprzewodowe

Usługi serwisowe
i optymalizacja kosztów

 • Usługi serwisowe 24h na dobę zgodne
  z SLA (Service Level Agreement)
 • Optymalizacja i obniżanie kosztów
 • Doradztwo i outsourcing dla Firm

NASZE ROZWIĄZANIA OPIERAMY NA PRODUKTACH: